Kontakt

Ordermottagning
Träkomponenter: +46 10 471 91 73
DalaFloda Golv: +46 10 471 92 20
Dalalist: +46 10 471 91 79

order@svedentra.se

PDF-FAKTURA
Leverantörsfakturor skickas i första hand som PDF-faktura till invoice@svedentra.se

FAKTURAFRÅGOR
Ärenden till ekonomiavdelningen hänvisas till finance@svedentra.se
Växel
+46 10 471 91 00
info@svedentra.se
Sveden Trä
Näset 117
780 54 Äppelbo
DalaFloda Golv
Industrivägen 9
785 42 Mockfjärd
Dalalist
V:a Industrigatan 22
782 33 Malung
Träkomponenter
Kyrkbyvägen 4
780 50 Vansbro

Ledning

Per-Erik
Per-Erik Andersson

VD
Tel +46 10 471 91 10
per-erik.andersson@svedentra.se

Försäljning & Marknad

Christer
Christer Olsson

Försäljningschef, Sågade trävaror
Tel +46 10 471 91 20
Mob +46 70 554 04 25
Fax +46 281 223 75
christer.olsson@svedentra.se

Richard
Richard Andersson

Marknadschef vidareförädling
Tel +46 10 471 91 15
richard.andersson@svedentra.se

Katharina
Katharina Andersson

Vidareförädling
Tel +46 10 471 91 23
katharina.andersson@svedentra.se

Platschefer

Kjell
Kjell Larsson

Platschef
DalaFloda Golv
Tel +46 10 471 92 10
kjell.larsson@svedentra.se

Anders
Anders Gustavsson 

Platschef
Träkomponenter
Tel +46 10 471 91 96
anders.gustavsson@svedentra.se

Ordermottagning

Maria
Maria Redhe

Ordermottagning
DalaFloda Golv
Tel +46 10 471 92 20
maria.redhe@svedentra.se

Elisabeth
Elisabeth Argårds

Ordermottagning
Dalalist
Tel +46 10 471 91 79
Fax +46 280 141 10
elisabeth.argards@svedentra.se

Sara
Sara Eriksson

Ordermottagning
Träkomponenter
Tel +46 10 471 91 89
sara.eriksson@svedentra.se

Produktion

Sven
Sven Brandt 

Samordnare
Tel +46 10 471 91 14
sven.brandt@svedentra.se

ôrjan
Örjan Eriksson

Byggansvarig
Tel +46 10 471 91 94
orjan.eriksson@svedentra.se

Björn
Björn Andersson

Personalchef
Tel +46 10 471 91 21
bjorn.andersson@svedentra.se

Johan
Johan Steffansson 

Produktionschef
Tel +46 10 471 91 22
johan.steffansson@svedentra.se

Transport

Åsa
Åsa Öhrn

Frakter, Avrop
Kontrakt, Utlastning
Tel +46 10 471 91 13
Fax +46 281 222 75
asa.ohrn@svedentra.se

Annika Ström
Annika Ström

Utlastning, Dokument
Växeltelefoni
Tel +46 10 471 91 00
annika.strom@svedentra.se

Ekonomi

Camilla
Camilla Persson

Ekonomichef
Tel +46 10 471 91 88
camilla.persson@svedentra.se

Anita
Anita Andersson

Löner, Kundreskontra
Direkt: +46 10 471 91 11
anita.andersson@svedentra.se

Sara
Sara Eriksson

Administration
Tel +46 10 471 91 89
sara.eriksson@svedentra.se

Linn Adolfsson
Linn Adolfsson

Administration
Tel +46 10 471 91 17
linn.adolfsson@svedentra.se

IT

Mattias
Mattias Olsson

IT-chef
Tel +46 10 471 91 99
mattias.olsson@svedentra.se